Tereza Bendová | Fyziopropsy.cz

Tereza Bendová

Veterinární fyzioterapeut

Láska ke zvířatům mě provází už od malička, vždy jsem věděla, že se o ně chci starat, pomáhat jim a uzdravovat je. Doma jsme jich měli hodně, a to mou vášeň jen upevnilo. Pokaždé, když se mě někdo ptal, co bych chtěla dělat až vyrostu, odpověděla jsem to samé “Pomáhat zvířatům” a tak jsem se pustila do realizace svého snu.

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu a Střední zemědělskou školu, Benešov obor Pet specialista. Absolvovala jsem nespočet praxí ve veterinárních ordinacích a jiných provozech spojených se zvířaty i volně žijícími. Po střední škole jsem si konečně pořídila vlastního pejska, ale bohužel se u ní velice brzo objevila artróza v kyčelním kloubu,rozhodla jsem se zkusit pomoci nejprve konzervativní cestou a nemuset zasahovat do těla operací. Tato terapie se ukázala jako dostatečně nápomocná a má cesta se propletla s fyzioterapií. Vzdělávala jsem se na menších kurzech jako Manuální terapie psů dle principů Dornovy metody, Péče o pohybový aparát psa, Kloubní mobilizace, a naprosto mě to uchvátilo. Fyzioterapie a rehabilitace zvířat je úžasný obor a já se do něj bezmezně zamilovala. Rozhodla jsem se vystudovat Školu fyzioterapie zvířat Kateřiny Plačkové a proniknout co nevíce do zákoutí oboru. Dostala jsem příležitost a pracovala jsem půl roku v provozu PhysioDOG na pozici fyzioterapeutka.

Moje práce je také můj koníček a neskutečně mě naplňuje. Určitě se budu vzdělávat i nadále, protože způsobů, jak pomáhat našim miláčkům je opravdu hodně.