Lenka Hradecká | Fyziopropsy.cz

Lenka Hradecká

Veterinární fyzioterapeut

Mé životní kroky vždy vedly ke zvířatům. Nejvíce mě ovlivnil moment, kdy se nedaleko mého rodného bydliště otevřela nová veterinární klinika. Všechno hned nabralo rychlost a já tušila, že můj směr půjde touto cestou. Chtěla jsem zvířatům pomáhat, a tak jsem na této veterinární klinice dalších pár let pomáhala a trávila jsem tam veškerý svůj volný čas. Můj výběr střední školy byl tedy jasný, mám vystudovanou střední školu veterinární. Po střední škole nastala chvíle přemýšlení, co bych v životě chtěla dělat. Být veterinární lékařkou mě spíše nelákalo a radši jsem měla práci veterinární sestry. Pak jsem v jednom z časopisů o psech zahlédla článek o fyzioterapii malých zvířat. Doslova mě tento obor pohltil, pátrala jsem tedy, jestli se tento obor dá studovat i u nás a měla jsem štěstí. Zrovna se otevřel obor fyzioterapie malých zvířat na VOŠ v Boskovicích. Neváhala jsem, podala přihlášku a nastoupila na tuto školu. Během studia Fyzioterapie zvířat jsem měla příležitost navštívit spoustu veterinárních pracovišť, ať už čistě fyzioterapeutické, ortopedické nebo neurologické. Největší část mé praxe jsem strávila v rehabilitačním centru Bc. Kateřiny Plačkové, DiS., CCRP, CCFT. Dále i v rehabilitačním centru Ideal Dog MVDr. Sabiny Blahutové. Během veterinárních praxí jsem zavítala i na veterinární kliniku se zaměřením na kočky MVDr. Martiny Načeradské, Ph. D., MANZSVS feline medicine, kde jsem na vlastní oči viděla, jak probíhá cat friendly přístup. Byla to opravdu skvělá zkušenost. A za tuto praxi jsem velmi ráda, jelikož kočičí pacienti na fyzioterapii také dochází a díky zkušenostem z této kliniky vím, jak přistupovat ke kočkám více friendly.

Školou studium nekončí, a tak se nadále účastním nejrůznějších seminářů. Učím se od odborníků z oboru, mezi nimi je i uznávaný neurolog MVDr. Aleš Tomek, DipECVN. Pro rozšíření obzorů jsem úspěšně dokončila i rekvalifikační kurz sportovních masáží pro lidi.

Doma mám fenu belgického ovčáka malinois. Spolu jsme zkusily hromadu psích sportů. Přes agility, canicross, bikejöring, nosework, hersenwerk, ale i záchranařský výcvik nebo hoopers. Kterému se věnujeme dodnes.

Fyzioterapie byla vždy mým největším koníčkem. Teď už je i mou vysněnou prací.