Ivana Votrubová | Fyziopropsy.cz

Ing. Ivana Votrubová, CertCAAPR

Veterinární fyzioterapeut / majitelka Fyzia pro psy

Můj příběh začíná již v dětství, kdy jsem byla obklopena zvířaty a vždy jsme měli doma pejska. Protože zvířecí svět miluji, tak jsem se vydala cestou studia zvířat a nepustilo mě to dodnes.

Vystudovala jsem Střední odbornou školu veterinární v Hradci Králové, obor veterinární technik. Poté jsem pokračovala v bakalářském studiu na ČZU, obor Chov koní. Vysokoškolské studium jsem ukončila magisterským oborem Výživa zvířat a dietetika. Když už to vypadalo, že mé studijní plány budou u konce začala jsem řešit pohybové problémy u naší dnes již skoro 15. leté fenky Labradorského retrívra.

Tenkrát mě okouzlil a doslova pohltil obor Fyzioterapie a rehabilitace zvířat, kdy jsem začala navštěvovat kurzy Bc. Kateřiny Plačkové a studovat potřebnou literaturu k sebe zlepšení. Nejprve jsem využívala své znalosti pro rehabilitaci svých psů, ale poté se ozývalo více a více přátel s pejsky, kam jsem poté dojížděla.

A protože studia není nikdy dost a člověk by se měl vzdělávat celý život vystudovala jsem ještě roční kurz od ASOFYREZ, z.s. (Asociace fyzioterapie a rehabilitace zvířat České republiky, z.s.) a stala jsem se Certifikovaným veterinárním fyzioterapeutem a rehabilitačním pracovníkem malých zvířat s titulem CertCAAPR neboli Czech Association of Animal Physiotherapy and Rehabilitation. Učila jsem se od těch nejlepších v oboru veterinární neurologie pana doktora MVDr. Aleše Tomka, Dipl. ECVN, veterinární ortopedie pana doktora MVDr. Jana Beránka, DipECVS, MRCVS, veterinární fyzioterapie paní doktorky MVDr. Heleny Potfajové, Cert. fyzioterapeut Belgie nebo od paní doktorky MVDr. Doroty Lippert a dalších skvělých lidí od kterých je stále co se učit v rámci dalších seminářů a workshopů v oblasti fyzioterapie.