Alex Hánová | Fyziopropsy.cz

Tereza „Alex“ Hánová, CSART, CCFT

Veterinární fyzioterapeut

Od malička mě to vždy táhlo ke zvířatům a zvlášť ke psům. Jako malá jsem toužila být veterinářka, od toho jsem bohužel časem upustila a moje cesta k práci se zvířaty byla poněkud klikatější. Když jsem si před sedmi lety pořídila prvního psa, který byl opravdu jen můj, staffbullku Chloe, tak se cesta, která se stáčela v té době jiným směrem, vrátila tam, kam měla vést asi opravdu od dětství. Můj pes se stal mým životem, veškerý čas jsem věnovala společným aktivitám a tréninku, pohltily nás hlavně bull sporty, ve kterých má Chloe k dnešnímu dni na kontě přes stovku ocenění.

Čím intenzivněji jsme trénovaly, tím více mi vrtalo hlavou, že je můj pes vlastně vrcholový atlet, ale kromě tréninků nemá žádnou péči odpovídající jejím intenzivním aktivitám. Začala jsem se zajímat, jak bych mohla pečovat o její pohybový aparát a otevřel se mi zcela nový svět. Od prvních kurzů mě fyzioterapie zcela pohltila a našla jsem konečně to, co mě jako práce zcela naplňuje. Pochopila jsem, jak moc je fyzioterapie prospěšná a od té doby je nedílnou součástí mého života, i života mých psů. Věřím, že jednou bude stejně samozřejmá, jako veterinární péče.

Postupem času jsem absolvovala množství kurzů, včetně rekvalifikačního kurzu pro lidské maséry, roční školu fyzioterapie zvířat, kde jsem získala titul CSART (Certified Small Animal Rehabilitation Therapist) a kurzu pro psí fitness trenéry pod University of Tennessee se získaným titulem CCFT (Certified Canine Fitness Trainer). Mám za sebou několikaletou praxi, kdy mi rukama prošly stovky psů s rozmanitými diagnózami.

Jsem přesvědčená, že naši psi si od nás zasloužímaximální péči ať je to pes po operaci, senior, či sportovec. Poskytovat jim tuto péči je nejen má práce ale i každodenní radost.